logo

Dokumenty ke stažení

Analýza rozvoje dopravní infrastruktury střední a východní Moravy

Poradenská společnost Mott MacDonald vypracovala v květnu 2012 pro Zlínský kraj studii s jejímž cílem je analýza stávající situace regionu střední a východní Moravy a stanovení priorit dalšího rozvoje dopravní infrastruktury. Motivem je vytvoření bezpečné, kvalitní a optimálně propustné dopravní sítě, která napomůže vytvoření podmínek pro ekonomický rozvoj a zvýšení konkurenceschopnosti Zlínského kraje.

Stáhnout >> (6173.5 kB)

Dálnice D49 je připravena, blokují ji však ekologičtí aktivisté

Speciální vydání novin „Metropol“ popisuje situaci kolem stavby „D49 Hulín - Vizovice - hranice SR“ se zaměřením na důvody průtahů se zahájením první stavby D4901 Hulín - Fryšták této dálnice.

Stáhnout >> (4624.81 kB)

Generální plán rozvoje dopravní infrastruktury na Moravě - GEPARDI M

Dokument GEPARDI M vznikl v průběhu května až srpna 2011 z iniciativy Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě u příležitosti přípravy mezinárodní konference „Střední Morava – křižovatka dopravních a ekonomických zájmů“

Stáhnout >> (6889.5 kB)

ing. Petr Zahradník, Studie vlivu investic do dopravní infrastruktury na veřejné finance,zaměstnanost a produkční schopnost

ing.Petr Zahradník, ekonomický konzultant a analytik, člen NERV – vypracoval v březnu 2011 pro potřeby „Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě“ Studii vlivu investic do dopravní infrastruktury na veřejné finance, zaměstnanost a produkční schopnost z pohledu makroekonomického – kvalitativní anylýza s akcentem na oblast Zlínského a Olomouckého kraje.

Stáhnout >> (3408.1 kB)