logo

Aktuality

Ekologičtí aktivisté opět vítězí nad zájmy státu- zablokovali i poslední úsek dálnice D1 Říkovice- Přerov

22. 1. 2018

Olomoucký krajský soud rozhodl o odkladném účinku žaloby, kterou podali zástupci Dětí Země proti rozhodnutí ministerstva životního prostředí povolit výjimku z ochrany zvláště chráněných druhů živočichů kvůli stavbě posledního úseku D1 z Říkovic do Přerova. Důvodem sporu je výjimka ze zákona k zásahu do biotopů 26 zvláště chráněných druhů živočichů. Jde například o batolce červeného, křečka polního či skokana štíhlého, kteří by mohli stavbou podle ekologických aktivistů trpět. Ministerstvo verdikt olomouckého krajského úřadu, které výjimku ze zákona povolilo, potvrdilo loni v říjnu. Resort v tomto případě odkázal mimo jiné na převahu veřejného zájmu.

Po stavbě dálnice D4901 Hulín-Fryšták a dálnici D48 u Frýdku Místku je to další výsledek destrukční činnosti těchto tzv. ekologů v našem okolí. Navíc zde požadujíi změnu trasy dálnice což  by ve svém důsledku oddálilo její stavbu o cca 10 let.

Občané dopravou sužovaného Přerova se tak stávají rukojmím několika jedinců, kteří fanaticky upřednostňují zájmy některých zvířecích druhů nad druhem homo sapiens.